A távhő termelése az erőmű épületében történik, az évek során változó műszaki-gazdasági környezettel lépést tartó technológiai berendezésekkel.
A távhő termelés kezdetben a Timföldgyártól átvett 3 db fűtőolaj tüzelésű gőzkazánnal és gőz-víz hőcserélők közbeiktatásával történt. Ezek a kazánok az évek során át lettek alakítva olaj-gáz vegyes tüzelésű gőzkazánokká, majd gáztüzelésű forróvizes kazánokká, a gőz-víz hőcserélők egyidejű kiiktatásával.
A kazánokhoz szükséges tápvíz előállítása modern, fordított ozmózis elvén működő szűrőberendezéssel történik.
2004. évben a Füzitő-GM Energiatermelő Kft. beruházásában az erőmű épületébe telepítettek egy gázmotor-generátor erőmű egységet, amely a hálózatra kiadott villamosenergia termeléssel párhuzamosan, a hulladék-hőjének visszanyerése révén a távhőtermelés második forrása lett. A gázmotor telepítésével egyidőben az ALFen Kft. egy hőtároló berendezést is létesített, amely lehetővé teszi a villamosenergia termelése és a hőfelhasználás időbeni függetlenítését, azaz a gázmotor gazdaságos üzemeltetését.
A gázmotor által termelt hőt az ALFen Kft. a Füzitő-GM Kft.-től hiteles elszámolási mérés alapján, leválasztó hőcserélő közbeiktatásával veszi át, így a két különböző tulajdonú berendezés egymástól független üzemeltetése is megvalósítható. A gázmotor által termelt és átvett hő ára kedvezőbb a gázüzemű kazánokban előállított hő mindenkori áránál.
A gázárak folyamatos emelkedése és a kapcsolt energiatermelés jogszabályi környezetének kedvezőtlen alakulása újabb lépésre késztette az ALFen Kft. vezetését. Az elmúlt évek során a gázárakhoz viszonyított egyik legolcsóbb primer energiahordozó a faapríték lett. Az ALFen Kft. 2010. évben egy faapríték tüzelésű, automatizált forróvíz kazánt telepített, amely a távhőtermelésnek időben a harmadik, gazdaságossága tekintetében viszont az első forrása lett.
A kazán üzemeltetéséhez szükséges apríték részben fedett tárolóban, nagyobb részt szabadtéren van tárolva.
Az apríték mozgatása a tárolóban rakodógéppel történik.
A kazánba behordó szerkezet tüzelőanyag halmának feltöltése naponta 3-szor 4-szer ugyancsak a rakodógéppel történik.
A villamosenergia termelés, a hőtermelés, a távfűtési rendszer működése 24 órás felügyelet alatt áll. az adatokat a vezénylőtermi számítógépek dolgozzák fel és jelenítik meg a szolgálatot ellátó irányító személyzet számára.
A felsorolt 3 forrásból és a hőtárolóból nyert hő a távfűtési vezetéken keresztül jut el a lakótelepi hőközpontba, ill. a felhasználókhoz.
A veszteségek alacsony szinten tartása érdekében különös gondot fordítunk a távfűtési vezetékek karbantartására.
A lakótelepi hőközpontban történik a használati meleg víz előállítása és az utcánkénti fűtési körök szabályozása, felügyelete.